Zavarovalnica Triglav, d.d. sponzorji sponzorji EliteWheels
sponzorji sponzorji sponzorji Fest
sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji

FRANCI HVASTI ČASTNI OBČAN KRANJA

3.12

Na predvečer občinskega praznika je v Kranju potekala tradicionalna slavnostna akademija Mestne občine Kranj, kjer je za izjemen doprinos v športu in k razvoju kolesarstva naziv častnega občana prejel Franc Hvasti.

Foto: Luka Vovk

Kariero vrhunskega športnika je pričel leta 1957 kot mladinec v vrstah KK MLADOST v Kranju. V svoji karieri je dosegel številne uspehe. Med drugimi je leta 1968 postal jugoslovanski prvak, tri leta kasneje pa je na svetovnem prvenstvu v Angliji prišel v cilj kot drugouvrščeni. Po končani športni karieri je nadaljeval kot trener, pod njegovimi okriljem se je kalilo veliko kolesarjev, kar nekaj izmed teh pa je doseglo tudi zavidljive rezultate. Po zaključeni trenerski karieri je postal dolgoletni direktor našega kluba, kasneje predsednik, trenutno pa opravlja funkcijo častnega predsednika.

Ogledate si lahko tudi posnetek podelitve, ki ga najdete tukaj (prispevek se začne na 37. minuti)