sponzorji Zavarovalnica Triglav, d.d. sponzorji sponzorji sponzorji EliteWheels sponzorji sponzorji sponzorji
Fest sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji BLIZ BONUS INZENIRING sponzorji
sponzorji sponzorji OQEMA Diem Elektro Korošec Elektro Zabret sponzorji

JAKA PRIMOŽIČ DOBITNIK NAGRADE ZA POSEBNE DOSEŽKE

11. 11. 2016

Včeraj je na Ljubljanskem gradu potekala tradicionalna prireditev Večer zvezd 2016, kjer se Kolesarska zveza Slovenije spomni vseh zaslužnih, ki so kakorkoli pripomogli k ugledu slovenskega kolesarstva in dosegli izjemne rezultate.

13909209_1065154883578898_5625214164638408894_o
Jaka Primožič – zmagovalec dirke Po ulicah Kranja

“Jaka Primožič je mlad perspektiven kolesar kolesarskega kluba Sava Kranj. Pod vodstvom trenerja Mateja Stareta je dosegel vrhunski nivo v svetovnem merilu v mladinski kategoriji. Kot stalni član slovenske mladinske reprezentance je prispeval velik delež k skupnemu četrtemu mestu ekipe v pokalu narodov.  Celo leto je nizal vrhunske rezultate, največji uspeh pa je dosegel z zmago na etapni dirki »GP Oberostereich«. Odlično je odpeljal tudi kronometer na svetovnem prvenstvu v Katarju, kjer je bil 9. Na koncu sezone je končal na prvem mestu prestižne lestvice Procyclingstats v mladinski kategoriji,” so zapisali na Kolesarski zvezi.

Poleg vsega naštetega je potrebno dodati še zmago na domači dirki v Kranju, tretje mesto na državnem prvenstvu v kronometru, zmago na etapni dirki prve kategorije Belgrade Trophy, tretje mesto na Dirki Miru na Češkem in pa četrto mesto na Gent Wevelgem za mladinsko kategorijo. Poleg vseh vidnejših uvrstitev je izdatno pripomogel tudi k ostalim zmagam našega kluba ter mladinske reprezentance in medalji na evropskem prvenstvu, ki jo je osvojil Tadej Pogačar (Radenska), ki je bil tudi eden od dobitnikov nagrade za posebne dosežke.

13694223_1249850485034601_998703588_o
Jaka Primožič in Savčani – najboljši kolesar in najboljša ekipa na dirki po Zgorjni Avstriji