sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji

KRITERIJ MURSKA SOBOTA

9. 6. 2024

Deklice in dečki so dirkali na kriteriju v Murski Soboti.
Krog v Murski Soboti je bil dolg 1,4 km in ravninski. Dečki in deklice C so tekmovali na končni cilj, vse ostale kategorije pa na dirki na točke (šprint vsak 3. krog).
V kategoriji deklic C se je na stopničke za najboljše ponovno uvrstila Lara Hajnrihar s 3. mestom. Pri dečkih B se je najbolje odrezal Urban Hren s 5. mestom. Deklica A, Iza Božnar Prosen, je bila prav tako 5.

Tudi mladinci so se udeležili kriterija v Murski Soboti. Vozili so enak krog kot kategorije dečkov in deklic. Mlajši mladinci so prevozili 18 krogov (25,2 km), starejši mladinci 24 krogov (33,6 km) s sprintom vsak 3. krog. Pri mlajših mladincih se je odlično odrezal Lovro Rant s 3. mestom, na 10. mesto se je uvrstil Matic Kalan. Pri starejših mladincih je Sven Mernik osvojil 6. mesto in Sergej Jančič 10. mesto.