sponzorji Zavarovalnica Triglav, d.d. sponzorji sponzorji sponzorji EliteWheels sponzorji sponzorji sponzorji
Fest sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji BLIZ BONUS INZENIRING sponzorji
sponzorji sponzorji OQEMA Diem Elektro Korošec Elektro Zabret sponzorji

Na državnem prvenstvu za las ob stopničke

9. 5. 2022

Preteklo nedeljo je v okolici Novega mesta potekalo državno prvenstvo v cestni vožnji. Na smučišču Gače se je na  štiri kilometrskem krogu pomerilo več kot 250 kolesarjev, med njimi tudi dečki in mlajši mladinci našega kluba, vendar za slednje dirka ni štela za državno prvenstvo. V kategoriji dečkov A se je izmed naših kolesarjev najbolje odrezal Bor Nograšek, ki je za las zgrešil stopničke in tako končal na četrtem mestu, v kategoriji dečkov B pa je Rok Bajželj zasedel peto mesto.

Medtem, ko so se mlajše kategorije pomerile na Gačah, so se starejši mladinci odpravili v Italijo, kjer so dirkali na dirki Coppa Fratelli Granzotto v dolžini 106 kilometrov. Dirka je bila od začetka počasna, kasneje pa se je tempo vedno bolj stopnjeval. Proti koncu dirke so kolesarji prevozili ključen vzpon, ki je razparal glavnino, v ospredju sta tako ostala le Jaka Marolt in Žiga Kalan, ki sta ciljno črto prečkala kot 10. in 15.