Zavarovalnica Triglav, d.d. sponzorji sponzorji EliteWheels
sponzorji sponzorji sponzorji Fest
sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji

PRIMOŽIČ TRETJI V SACILU

17. 5. 2021

Pretekli vikend je bila na delu zgolj naša članska ekipa, ki je v nedeljo nastopila na dirki v italijanskem mestu Sacile. Zmagovalec je postal član ubežne skupine v kateri sta bila tudi dva naša kolesarja, ki sta dosegla odlični uvrstitvi v deseterico.

Jaka Primožič

Na dirki Trofeo Giardino della Serenissima so naši nastopili v postavi Nik Čemažar, Martin Lavrič, Jaka Primožič in Jaka Vovk. Na povsem ravni, 104 kilometrov dolgi dirki se je v ospredju izoblikovala ubežna skupina 10 kolesarjev že v prvi polovici dirke. “Dirka je potekala v deževnem vremenu, zato je bila najboljša opcija, da poizkušamo iti v beg. Dobro smo kontrolirali dirko in pokrivali vse napade, nato sva se z Lavričem znašla v pobegu skupine 10 kolesarjev. V ospredju smo složno sodelovali in si do cilja uspeli privoziti odločilno prednost,” je razplet dirke komentiral Primožič. Po dveh urah in petnajstih minutah dirkanja je zmagovalec postal Italijan Giulio Masotto iz ekipe Zalf Euromobil Desiree Fior, ki je v sprintu ugnal rojaka Riccarda Bobba iz Work Servicea in našega Jaka Primožiča, ki je osvojil odlično tretje mesto. Njegov uspeh je s šestim mestom dopolnil Martin Lavrič, medtem ko sta imela nekoliko smole Vovk in Čemažar, ki sta dirko končala s padcem.