sponzorji Zavarovalnica Triglav, d.d. sponzorji sponzorji sponzorji EliteWheels sponzorji sponzorji sponzorji
Fest sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji BLIZ BONUS INZENIRING sponzorji
sponzorji sponzorji OQEMA Diem Elektro Korošec Elektro Zabret sponzorji

ŽIGA GROŠELJ V POREČU MED NAJBOLJŠIMI!

14. 2. 2016

Danes se je z dirko v Poreču pričela sezona 2016 za našo člansko ekipo. Na 163 kilometrov dolgi dirki, ki jo je v celoti zaznamoval dež je Žiga Grošelj osvojil 6. mesto!

Sezona se je končno pričela, a prvih 163 kilometrov je bilo zelo mokrih, namreč od starta do cilja je kolesarje močil dež. Poleg težkih pogojev so kolesarji morali premagati še nekaj krajših a selektivnih vzponov, med njimi vzpon na Livade in Motovun, kjer se je tudi izoblikovala končna skupina najboljših.
Kmalu po startu dirke se je v beg podala skupina 15 kolesarjev, med njimi je bil Savčan Žiga Grošelj. Vzpon na Motovun je terjal prve žrtve med ubežniki, v ospredju je ostala le trojica kolesarjev, med njimi končni zmagovalec Filippo Ganna in dva kolesarja Adrie Mobil. Do konca dirke si je trojica privozila slabe 4 minute prednosti, v sprintu je zmago slavil Italijan. Med zasledovalci se je izkazal Grošelj, ki je s 6. mestom osvojil prve letošnje UCI točke!

Sezona se nadaljuje konec meseca z dirko v Izoli, nadaljuje pa z novimi dirkami v hrvaški Istri