sponzorji sponzorji sponzorji Fest
sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji

VALJAVCA PREMAGAL LE ITALIJAN

31. 5. 2021

Včeraj je ekipa mlajših mladincev nastopala v Italiji, kjer so se izkazali z drugim in sedmim mestom. Valjavec je bil le za las ob zmago, Sagadin pa je uspeh dopolnil z uvrstitvijo v deseterico.

Ekipa na dirki GP Sappada in Friulli

Ekipa je v postavi Enej Božnar Prosen, Maj Flajs, Jan Lešnik, Jakob Sagadin, Maj Soklič in Erazem Valjavec nastopila na tretji izvedbi dirke GP Sappada in Friuli. Dirka se je začela v mestecu Venzone, končala pa po 61 kilometrih v slikoviti vasici Sappada v osrčju italijanskih Dolomitov. Po dobrih dvajsetih kilometrih je dirka prvič prešla zahtevnejši vzpon v vasi Raveo, po katerem je v glavnini ostalo le še kakšnih 30 kolesarjev. Nato je trasa kolesarje vodila čez Ovaro pod Zoncolanom in nato še nekoliko severneje do Sappade, kamor je vodila cesta s trikilometrskim vzponom z naklonino od 10 do 16%. V zaključku so bili od naših zraven še Valjavec, Sagadin in Lešnik, ki je skrbel, da iz glavnine ni prišlo do resnejših napadov. Proti zadnjem vzponu je tempo najprej držal Sagadin, nato pa za selekcijo poskrbel Valjavec, ki sta ga proti cilju držala le kolesarja Pogi Teama in italijanske ekipe Young Bikers. Do zadnjega kilometra se Valjavec ni mogel otresti konkurentov, nato pa je sledil sprint trojice, kjer je zmago osvojil Italijan, Erazem pa je zasedel odlično drugo mesto. Za vodilnimi so v cilj po enega prihajali naslednji kolesarji, na sedmem mestu je dirko končal še Jakob Sagadin, ki je na zadnjem vzponu pridobil kar nekaj mest, Jan Lešnik pa je dirko končal na 17. mestu.