sponzorji Zavarovalnica Triglav, d.d. sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji
sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji
sponzorji sponzorji sponzorji sponzorji BLIZ sponzorji Telekom Slovenije Merkur Nepremičnine

ŽIGA GROŠELJ V POREČU MED NAJBOLJŠIMI!

14. 2. 2016

Danes se je z dirko v Poreču pričela sezona 2016 za našo člansko ekipo. Na 163 kilometrov dolgi dirki, ki jo je v celoti zaznamoval dež je Žiga Grošelj osvojil 6. mesto!

Sezona se je končno pričela, a prvih 163 kilometrov je bilo zelo mokrih, namreč od starta do cilja je kolesarje močil dež. Poleg težkih pogojev so kolesarji morali premagati še nekaj krajših a selektivnih vzponov, med njimi vzpon na Livade in Motovun, kjer se je tudi izoblikovala končna skupina najboljših.
Kmalu po startu dirke se je v beg podala skupina 15 kolesarjev, med njimi je bil Savčan Žiga Grošelj. Vzpon na Motovun je terjal prve žrtve med ubežniki, v ospredju je ostala le trojica kolesarjev, med njimi končni zmagovalec Filippo Ganna in dva kolesarja Adrie Mobil. Do konca dirke si je trojica privozila slabe 4 minute prednosti, v sprintu je zmago slavil Italijan. Med zasledovalci se je izkazal Grošelj, ki je s 6. mestom osvojil prve letošnje UCI točke!

Sezona se nadaljuje konec meseca z dirko v Izoli, nadaljuje pa z novimi dirkami v hrvaški Istri