KOLESARSKI PRAZNIK V KRANJU

Kranjski kolesarski praznik se je končal s ciljem najbolj prestižne in najstarejše kolesarske dirke pri nas, dirke za Veliko nagrado Kranja – memorial Filipa Majcna, ki je letos potekala že 48. leto zapored. Prenovljena trasa je obsegala 12 krogov, dolgih dobrih 12 km in 3 klasične kranjske kroge, vsakič pa so se kolesarji podali na znameniti Jelenov klanec. Letošnji veliki zmagovalec je Italijan Mattia De Marchi iz ekipe A.S.D. Cycling Team Friuli. Na štartu VN Kranja je bilo 99 kolesarjev, ekipe pa iz večine evropskih in balkanskih držav, pa tudi iz Katarja in Izraela. Dirko, dolgo 155,1 km, je zaznamovala visoka vročina, zato kar tretjina kolesarjev dirke ni končala.

Na dvodnevnem Kolesarskem prazniku v Kranju je nastopilo več kot 500 kolesarjev. Sobotni tekmovalni program je zaznamoval atraktiven nočni kriterij, kjer so uživali tako kolesarji kot gledalci. Novost na nočnem kriteriju je bil neposredni prenos na portalu Vzivo.si, spodaj si posnetek lahko tudi ogledate.

Na tradicionalnih kranjskih dirkah je barve domačega kluba najbolje zastopal Jaka Primožič, ki je dosegel drugo mesto na sobotnem nočnem kriteriju, v nedeljo pa je potrdil svojo letošnjo vrhunsko formo še z zmago na domačem terenu na dirki Po ulicah Kranja.